EGE SAVTEK HAKKINDA

Ege Savunma Teknolojileri Topluluğu (kısaca Ege SAVTEK), 2019 yılının Eylül ayında faaliyetlerine başlamış olan; bilim, teknoloji ve inovasyonun öncülüğünde savunma sanayiine yönelik kurulan üniversitemizdeki ilk ve tek öğrenci topluluğudur.

Topluluğumuz Ege SAVTEK, kurumsal ve teknik olmak üzere iki ana koordinasyon ekibinden oluşmaktadır. Kurumsal ekibimiz; Yayın Birimi (Blog, Dergi, Grafik Tasarım Çalışma Grupları) ve Etkinlik Birimi (Canlı Yayın, Eğitim Koordinasyon, Sosyal Medya, Sponsorluk, Teknik Gezi Çalışma Grupları) olmak üzere iki birime ayrılmaktadır. Teknik ekibimiz ise; Başlangıç ve İleri Düzey Çalışma Gruplarını içeren Mekanik Birimi; Temel, Orta, İleri Çalışma Grupları içeren Elektronik Birimi ve Görüntü İşleme ve Yazılım Dilleri Çalışma Gruplarından oluşan Yazılım Birimi olmak üzere üç birime ayrılmaktadır. Bu birimler birbirleri ile sürekli iletişim halinde olup ortak projeler geliştirerek yeşermekte olan topluluk ruhuna ve kültürüne ilham kaynağı olmaktadır.

birimtablo

Ege SAVTEK salon etkinlikleri , eğitim, teknik gezi, tecrübe sohbetleri, blog/dergi yazıları, atölye çalışmaları ve proje ile Ege Üniversitesi bünyesi altında çalışmalarını yürüten öğrenci topluluğudur.

Ege SAVTEK olarak kurulduğumuz günden bu yana savunma alanında birçok proje geliştiriyor; katıldığımız yarışmalar, patent çalışmaları ve topluluk faaliyetleri ile üniversitemize ve ülkemize teknoloji alanında katma değer üretmek adına emek veriyoruz.

Ege SAVTEK TEKNOFEST Takımları topluluğumuzun alt takımlarıdır. Bugüne kadar çeşitli robotlar, ROV, İHA, İKA, Yüksek İrtifa Roketi, Helikopter Tasarımı gibi projelerden edindikleri deneyimin yanında, yakından takip ettikleri TEKNOFEST’’in heyecanı ve teşviki ile bir tutku olarak gördükleri savunma sanayii alanında faaliyetlerini sürdürmektedir.