EGE SAVTEK HAKKINDA

  Ege Savunma Teknolojileri Topluluğu (kısaca Ege SAVTEK), 2019 yılının Eylül ayında faaliyetlerine başlamış olan; bilim, teknoloji ve inovasyonun öncülüğünde savunma sanayiine yönelik multidisipliner çalışmalar yürüten üniversitemizdeki ilk ve tek öğrenci topluluğudur.

  Topluluğumuz Ege SAVTEK, kurumsal ve teknik olmak üzere iki ana koordinasyon ekibinden oluşmaktadır. Kurumsal ekibimiz; Yayın Birimi (Blog, Dergi, Grafik Tasarım ve Sosyal Medya Çalışma Grupları) ve Etkinlik Birimi (Sponsorluk, Organizasyon ve Eğitim Çalışma Grupları) olmak üzere iki birime ayrılmaktadır. Teknik ekibimiz ise; Başlangıç ve İleri Düzey Çalışma Gruplarını içeren Mekanik Birimi; Yazılım ve Donanım Çalışma Grupları içeren Elektronik Birimi ve Yapay Zeka, Web Geliştirme, Oyun Geliştirme ve Mobil Uygulama Geliştirme Çalışma Gruplarından oluşan Yazılım Birimi olmak üzere üç birime ayrılmaktadır. Bu birimler birbirleri ile sürekli iletişim halinde olup ortak projeler geliştirerek yeşermekte olan topluluk ruhuna ve kültürüne ilham kaynağı olmaktadır.

birimtablo

  Ege SAVTEK salon etkinlikleri , eğitim, teknik gezi, tecrübe sohbetleri, blog/dergi yazıları, atölye ve proje çalışmaları ile Ege Üniversitesi bünyesi altında çalışmalarını yürüten öğrenci topluluğudur.

  Ege SAVTEK olarak kurulduğumuz günden bu yana savunma alanında birçok proje geliştiriyor; katıldığımız yarışmalar, patent çalışmaları ve topluluk faaliyetleri ile üniversitemize ve ülkemize teknoloji alanında katma değer üretmek adına emek veriyoruz.

  Ege SAVTEK TEKNOFEST Takımları topluluğumuzun alt takımlarıdır. Bugüne kadar çeşitli robotlar, ROV, İHA, İKA, Robot Kol, Yüksek İrtifa Roketi, Helikopter Tasarımı, Robotaksi, Jet Motor ve Savaşan İHA gibi projelerden edindikleri deneyimin yanında, yakından takip ettikleri TEKNOFEST’in heyecanı ve teşviki ile bir tutku olarak gördükleri savunma sanayi alanında faaliyetlerini sürdürmektedir.