EGE ROV TAKIMI

Ege ROV Takımı, Ege Üniversitesi bünyesi altında çalışma yürüten Ege SAVTEK’in bir takımı olarak TEKNOFEST Uzay Havacılık ve Teknoloji Festivali heyecanı ve teşvikiyle birlikte deniz sistemleri ve savunma sanayii alanında 2020 yılında faaliyetlerine başlamıştır.

Ekibimiz katıldıkları ilk yarışma olan TEKNOFEST 2020 İnsansız Su Altı Sistemleri yarışmasında 4.’lük elde ederek finale kalmaya hak kazanmıştır. Ege ROV Takımı geçmiş yıllarda edindiği tecrübelerle beraber azimle çalışmalarına devam etmiş; bir sonraki yıl TEKNOFEST 2021 İnsansız Su Altı Sistemleri yarışmasına katılıp “2021 İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması İleri Kategori”de 3 büyük ödülden biri olan “En İyi Takım Ruhu” ödülünü almaya hak kazanarak emeklerini başarıyla taçlandırmıştır.

SAVTEK ROV takımı
SAVTEK ROV takımı

Genişleyen kadrosu ile Ege ROV Takımı, yerli ve milli teknolojiler üretebilmek için elektronik, mekanik ve yazılım birimlerimizle araştırma geliştirme çalışmalarına büyük özveriyle devam etmektedir.

Bu altyapıyla ve hedeflerle yola çıkan Ege ROV Takımı; mekanik biriminde su altı koşullarına uygun ürün geliştirebilme, malzeme ve dinamik analiz, CAD, üretim ve prototipleme, elektronik biriminde gömülü sistemler ve haberleşme protokolleri, yazılım biriminde görüntü işleme, otonomluk ve yapay zekâ üstüne çalışmalar yürütmektedirler. Teknik altyapısının yanı sıra kurumsal ilişkiler ve sponsorluk birimimizde de proje gereksinimlerinin karşılanabilmesi ve uygun ortam koşullarının sağlanabilmesi için faaliyetler yürütülmektedir.

SAVTEK ROV takımı